Čáry máry ..
Autor: jizda <info(at)jizda.unas.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 01. 07. 2008

Čáry máry pro děti


Očanské sdružení JÍZDA z Havířova společně s Poradnou pro rodinu a dítě /RaD/ nemohli neoslavit Den dětí. Sešli jsme odpoledne 7.6.08 v RaDu, abychom vesele zadováděli s našimi dětmi s postižením i bez.

Příchozí rodiče a děti jsme uvítali malinkým zvířátkem a keramickými autíčky jakožto symbol sdružení Jízda. Na krk dostaly děti kartičku, s kterou si prošly různé disciplíny - házení míčků do koše nebo na terč, kuželky, skládání a doplňování obrázků se zavázanýma očima, trefování proudem vody do kruhu, vymalování keramických autíček. Každý úspěch byl zaznamenán jako obrázek.  Kartičku plnou obrázků pak děti mohly v bufetu vyměnit za sladkosti, koláče nebo špekáčky.

Během zápolení a dovádění dětí s balónky, si dospěláci mohli prohlédnout výstavu výtvarných i rukodělných prací dětí. Co všechno děti dokážou vyrobit, nakreslit nebo namalovat přišel ocenit  i ředitel soc. služeb pan Milan Černý.  

Dobrá pohoda u šálku kávy nebo čaje rodiče spojovala, rádi si pohovořili o svých radostech i starostech, které nás provází s našimi dětmi. U táboráku nám hrála kytara, takže jsme se loučili zvesela.
 

Veliké díky patří aktivním rodičům Jízdy, kteří akci připravili, poradně RaD za prostory a spolupráci, třem milým studentkám Baron school za výpomoc u disciplín a pekařství  MAYAK za opravdu kouzelné koláčky.
 
Za sdružení  JÍZDA  Zdeňka Vavrouchová
     adresa: ZŠ-M.Kudeříkové 14, Havířov,
     web:jizda.unas.cz
     e-mail:zdenka.vavrouchova@tiscali.cz
     mob:77 66 924 05